Kúpalisko Laura v Rajeckých Tepliciach

Kúpalisko Laura v Rajeckých Tepliciach je v rámci leta jednou z najobľúbenejších turistických atrakcii v Rajeckých Tepliciach, ktoré sa každoročne teší vysokej návštevnosti domácich, ale aj zahraničných turistov. Otvorenie kúpaliska Laura, v rámci letnej sezóny, sa každoročne zahajuje začiatkom júna a v závislosti od počasia trvá až do konca augusta/začiatku septembra. Kúpalisko ponúka svojim návštevníkom skvelý oddychový a zábavný program, pri ktorom sa nebudú nudiť deti, ale ani dospelí.

Kúpalisko Laura v Rajeckých Tepliciach

Lokalita termálneho kúpaliska Laura

Termálne kúpalisko Laura je lokalizované pod vyhliadkovým vrchom Skalky, na okraji kúpeľného mestečka Rajecké Teplice. Kúpalisko je vďaka svojej polohe zasadené do malebného prostredia kúpeľov Aphrodite, približne 500 metrov od kúpeľného hotela Malá Fatra

Pri otázke parkovania môžete využiť záchytné parkovisko, ktoré sa nachádza len niekoľko metrov od samotného kúpaliska.

Typy bazénov na kúpalisku Laura

Kúpalisko Laura má k dispozícii dva druhy bazénov: plavecký a detský bazén. Plavecký bazén má približnú teplotu vody 25 – 26°C , dĺžku až 50 metrov so šírkou 15 metrov a najväčšiu hĺbku dosahujúcu 2 metre (najplytší bod bazéna má 0,4 metra). 

Detský bazén môže dosahovať teplotu vody od 26 – 32°C pričom jeho dĺžka a šírka sú 10 metrov. Najmenšia hĺbka tohto bazéna je 0,4 metra a najhlbší bod v bazéne je 0,6 metra. 

Okrem toho ponúka detský bazén taktiež tobogány a šmykľavky pre deti. Vďaka obom druhom bazénov je tak termálne kúpalisko Laura vhodné pre neplavcov, deti, mladých ľudí ale aj seniorov.

Rajecké Teplice kúpalisko

Aktivity a služby termálneho kúpaliska Laura

Okrem bazénov ponúka termálne kúpalisko Laura svojim návštevníkom rôzne športové a zábavné atrakcie. V areáli kúpaliska sa totiž nachádzajú priestory na plážový volejbal, minigolf, stolný tenis, ale aj detské ihrisko.
Mimo toho môžete využiť občerstvenie v podobe niekoľkých bufetových stánkov s rýchlym občerstvením, či denné menu z reštaurácie. V rámci kúpaliska máte v celom areáli možnosť WiFi pripojenia. Kúpalisko Laura má taktiež k dispozícii niekoľko letných dvoj-lôžkových chatiek, v ktorých sa môžete ubytovať.

Otváracie hodiny a vstupné

Otváracie hodiny

Otváracia sezóna termálneho kúpaliska Laura sa začína niekde v polovici júna a končí sa približne koncom augusta/začiatkom septembra (v závislosti od počasia). Otváracie hodiny sa môžu zmeniť v každom roku, avšak zvyčajne býva kúpalisko Laura otvorené od skorého rána až do večera.

Cenník kúpaliska:

Cenník kúpaliska Laura je odlišný v závislosti od typu (cena za dospelú osobu, dieťa od 2 – 12 rokov, skupinová vstupenka a pod.) a obdobia vstupu (vstup cez víkend alebo sviatky).

Adresa a kontakt

Osloboditeľov 131/4
Rajecké Teplice
013 13

+421/918 602 844
spa@spa.sk

Scroll to Top